Klinsmann: Pavard la një hapësirë bosh te Bayern, ai dhe Sommer donin Inter-in me çdo kusht

19 Nëntor 2023, 18:42 / SPORT ALFA PRESS

Klinsmann: Pavard la një hapësirë bosh te Bayern, ai dhe Sommer

Ish-sulmuesi i Inter, Jurgen Klinsmann, ka folur së fundmi për dy afrimet që “zikaltërit” realizuan në verë nga Bayern Munich.

Në një prononcim për mediet italiane, Klinsmann theksoi se Pavard la një hapësirë bosh te bavarezët, ndërsa shtoi se si mbrojtësi ashtu edhe Sommer e donin me çdo kusht transferimin te Inter-i.“Ata kanë një gjë të përbashkët, ata donin të shkonin te Inter me çdo kusht, pavarësisht se tashmë ishin në një klub të madh. Kjo dëshirë është një vlerë e shtuar te ‘zikaltërit’. Pavard është i jashtëzakonshëm, ai la një hapësirë bosh te Bayern. Sommer, nga ana tjetër, është si një shkëmb ndalës për 10-15 vjet”-deklaroi gjermani.

ide