Lajm i keq për Interin, humbet Bastonin të paktën për tre javë...

19 Nëntor 2023, 23:50 / SPORT ALFA PRESS

Lajm i keq për Interin, humbet Bastonin të paktën për tre

Interi humbet Alessandro Bastonin, të paktën deri në dhjetor.

Mediet italiane shkruajnë se mbrojtësi i “zikaltërve” do të duhet të humbasë ndeshjen kundër Juventusit këtë fundjavë dhe gjithashtu do të detyrohet të mungojë në sfidat kundër Benfica-s në Champions League dhe Napolit në kampionat.

Bastoni, i cili ka mungon edhe në kombëtaren italiane, nga nesër deri të martën do t’u nënshtrohet testeve të reja, në të cilat do të konstatohet shkalla e dëmtimit.

 

ide