Myrto Uzuni "uragan", shënon golin e 23 në natën e rikthimit në La Liga

27 Maj 2023, 23:16 / SPORT ALFA PRESS

Myrto Uzuni "uragan", shënon golin e 23 në natën e

Quajeni Uzuni-gol sulmuesin beratas të Granada-s i cili shënoi në minutën e 42 të ndeshjes kundër Leganes ku skuadra bardhekuqe merr çertifikimin e rikthimit në La Liga.

Rrjeta e 23 sezonale për sulmuesin e Kombëtares Shqiptare i cili numëron 38 ndeshje këtë sezon dhe mban vendin e parë në tabelën e golashënuesve. 

Uzuni po kthehet kështu në një element me rëndësi në kampionatin spanjoll, por më së shumti për ekipin e tij.

Ndërkohë Uzuni do të luaje dhe për kombëtaren për eliminatoret 2024 në muaji qershor.

 Po ndodh...