Rashica gjen golin para grumbullimit me Kosovën, i shënon skuadrës së Çekiçit

17 Mars 2023, 19:42 / SPORT ALFA PRESS

Rashica gjen golin para grumbullimit me Kosovën, i shënon

Milot Rashica gjeti rrugën e rrjetës në ndeshjen që Galatasaray po luan në Superligën turke ndaj Konyaspor, skuadrës së Endri Çekiçit.

Sulmuesi i Kosovës shënoi në minutën e 31-të teksa me anë të një lëvizje të bukur në zonë, doli i vetëm përballë portierit kundërshtar dhe aty nuk gaboi.

Për 26-vjeçarin ishte goli i dytë në 17 paraqitje me gjigantët turq me Rashicën që po kalon një formë të mirë teksa edhe në ndeshjen e fundit të kampionatit regjistroi një asist në sfidën ndaj Kasimpasa.

 

Po ndodh...

ide