Skandali/ Tifozët e Tiranës pushtojnë fushën dhe sulmojnë albitrin në ndeshjen me Bylis

25 Maj 2023, 18:40 / SPORT ALFA PRESS

Skandali/ Tifozët e Tiranës pushtojnë fushën dhe

Ngjarje e rëndëka ndodhur në përfundim të sfidës Tirana–Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë.

Pas vërshëllimë së trefishtë për përfundimin e takimit, stafi dhe lojtarët e Tiranës rrethuan kryesorin Kridens Meta, të cilin e kontestonin për penalltinë e akorduar në favor të Bylisit ku shënoi Adili.

Më pas, me dhjetëra tifozë të Tiranës, të pranishëm në stadiumin e Rrogozhinës, çanë rrethimin dhe vërshuan drejt qendrës së fushës me qëllimin dhunimin e Metës. I rrethuar nga forcat e rendit, Meta iu shkëput turmës dhe vrapoi drejt dhomave të zhveshjes, por u ndoq këmba-këmbës nga disa ultras të Tiranës.

VIDEO

 

 

ide