Tirana dhe Egnatia në luftë për një tjetër trofe, finalja e Kupës do të luhet në stadiumin e…

25 Maj 2023, 12:37 / SPORT ALFA PRESS

Tirana dhe Egnatia në luftë për një tjetër trofe,

Finalja e Kupës së Shqipërisë ndërmjet Tiranës dhe Egnatias, që do të zhvillohet më datë 1 qershor 2023, në “Elbasan Arena”, në orën 19:00.

Për Tiranën kjo është ndeshja e fundit e sezonit. Bardheblutë gjithashtu kanë dalë në finale 11 herë të tjera, duke përfshirë edhe finalen e qershorit.

Tirana nuk e fiton këtë trofe që prej 2017-ës, sezon kur bardheblutë ranë nga Kategoria Superiore./Panoramasport.al