E rëndë/ Publikohen pamjet kur Ilo Lluka vret fqinjin e më pas veten, i nxjerr armën sapo…

29 Shkurt 2024, 20:37 / AKTUALITET ALFA PRESS

E rëndë/ Publikohen pamjet kur Ilo Lluka vret fqinjin e më pas
Mbrëmjen e djeshme qyteti i Korçës, por jo vetëm, u trondit pasi ku Ilo Lluka qëlloi me armë zjarri 40-vjeçarin Emiljano Pine dhe më pas vrau veten.

Shkak i krimit të rëndë dyshohet se është bërë konflikti për pronësinë e një apartamenti, teksa më poshtë janë publikuar dhe pamjet e krimit.

Në video, shihet se si Lluka afrohet pranë Pines, teksa ky i fundit është duke hyrë në shtëpi. Pasi e përshëndet, ai nxjerr armën duek e qëlluar katër herë. Më pas qëllon veten në kokë. Emiljano Pine ndërroi jetë rrugës për në spital, teksa Ilo Lluka direkt në vendngjarje.

Ndërkohë, në momentin e krimit ka qenë dhe një person i tretë sdëshmitar okular.

Po ndodh...