FNSH, kontrolle në autostradën Vlorë-Fier

30 Shtator 2023, 23:44 / AKTUALITET ALFA PRESS

FNSH, kontrolle në autostradën Vlorë-Fier

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë zhvilluan kontrolle të shumta në hyrje të autostradës Vlorë-Fier.

Kontrollet kanë pasur në fokus kapjen e personave të shpallur në kërkim si dhe të atyre që lëvizin me armë zjarri. Deri më tani ende nuk dihet nëse ka pasur persona të shoqëruar apo jo nga ana e policisë.

Pak ditë më parë në qytetin bregdetar edhe forcat RENEA zhvilluan një aksion ku u arrestuan disa persona që po planifikonin të kryenin një vrasje.

Po ndodh...