Operacion antidrogë në Shkodër, në pranga dy persona. Asgjesohen 1437 fidanë kanabis

26 Maj 2023, 10:50 / AKTUALITET ALFA PRESS

Operacion antidrogë në Shkodër, në pranga dy persona.

Policia e Shkodrës ka finalizuar një operacion kundër kultivimit të lëndëve narkotike, në të cilën janë angazhuar 80 policë. U asgjesuan 1437 fidanë cannabis sativa, nga të cilët 137 fidanë të kultivuar në kubikë dhe 1300 fidanë të kultivuar në tokë në 2 ambiente të ndryshme.

U vunë në pranga Myrto Lisaj dhe Bashkim Fregjaj dhe u shpallën në kërkim dy të tjerë.

 

Po ndodh...