Parashikimi i motit për sot, 13 shtator 2023

13 Shtator 2023, 07:15 / AKTUALITET ALFA PRESS

Parashikimi i motit për sot, 13 shtator 2023
Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore relativisht të thata me origjinë nga Afrika e Veriut.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat kalimtare (transparente dhe të larta) në orët e mesditës dhe pasdites.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatatare deri në 5m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore do të fitojë shpejtësi deri në 8m/sek.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 14 deri 32°C

në zonat e ulëta 13 deri 36°C

në zonat bregdetare 16 deri 34°C

Po ndodh...