Shi e breshër në Korçë, rrugët e qytetit përmbyten nga uji, ja situata

25 Shtator 2023, 12:03 / AKTUALITET ALFA PRESS

Shi e breshër në Korçë, rrugët e qytetit
Pas reshjeve të shiut, rrugët e Korçës janë përmbytur nga uji.

Ashtu sikurse shihet nga pamjet rruga kryesore në bulevardin Gjergj Kastrioti, parku “Rinia”, por edhe rrugicat e qytetit janë nën pushtetin e ujit.

Kjo është situata e krijuar pas dy orëve shi, por për 30 minuta shiu ka qenë më intensiv shoqëruar herë pas here dhe me breshër.

Kujtojmë që prej motit të keq shumë fshatra në juglindje të vendit janë pa energji elektrike.

Aktualisht po punohet nga grupet në terren për t’u kthyer në normalizim situata me energjinë elektrike.

ide