Trafiku i klandestinëve/ Biznesmenë dhe policë, kush janë të arrestuarit e operacionit

12 Prill 2024, 16:56 / AKTUALITET ALFA PRESS

Trafiku i klandestinëve/ Biznesmenë dhe policë, kush janë
Zbardhen emrat e të arrestuarve në lidhje me operacionin ndërkombëtar të trafikut të klandestinëve, ku mes tyre ishin të përfshirë edhe punonjës policie.

Masa e sigurisë  “Arrest në burg”:

Endri Seiti,
Luan Tafalla,
Endrit Ismailaj,
Arnol Shpata,
Xhuljeta Çopa,
Artur Mata,
Antonio Specchio,
Artan Sulaj,
Luan Sulaj,
Shkelzen Matmuja (Bokciu),
Bukurosh Muja,
Lulzim Lami,
Tome Preka,
Xhulio Krasniqi,
Edmond Baklli,
Iglan Alliçi,
Emmanuel Ella

Komisar Altin Hasani, Specialist per Sektorin per te Huajt ne Departamentin per Kufirin dhe Migracionin ne DPPSH.

Komisar Edmond Barha, shef seksioni per migracionin e parregullt ne Drejtorine per Kufirin dhe Migracionin Tirane.

Ndërsa për Inspektor Ariel Hoxha punonjes policie ne Policinë Kufitare Rinas me mase sigurie arrest ne shtepi dhe detyrim paraqitje Inspektor E.H. punonjës policie në Komisariatin Policisë Kufitare Rinas.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128