Transponte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 31-vjeçari në Gjirokastër

24 Nëntor 2022, 10:29 / AKTUALITET ALFA PRESS

Transponte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 31-vjeçari

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 31-vjecar i identifikuar si Kristofor Qerimi teksa e kapën në flagrancë në vendin e quajtur “Kthesa e Jorgucatit",  duke transportuar kundrejt fitimit, me automjet, 6 emigrantë nga vendet MENA, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët dhe 1 aparat celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.