Zjarr brenda një fabrike në Durrës, shkak dyshohet një rrjedhje gazi

27 Shkurt 2024, 14:41 / AKTUALITET ALFA PRESS

Zjarr brenda një fabrike në Durrës, shkak dyshohet një

Një zjarr ka rënë ditën e sotme në një fabrikë në Xhafzotaj të Durrësit.

Deri më tani bëhet me dije se nuk raportohet për persona të lënduar, ndërsa shërbimi zjarrfikës ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po përpiqet të mbajë nën kontroll flakët e të shuajë zjarrin.

Burime nga shërbimi zjarrfikës i Durrësit bëjnë me dije se shkak për zjarrin dyshohet të ketë qenë një rrjedhje gazi.

 

Po ndodh...