Zjarret masive në Shqipëri, Greqia dërgon për ndihmë dy avionë zjarrfikës

10 Korrik 2024, 08:55 / AKTUALITET ALFA PRESS

Zjarret masive në Shqipëri, Greqia dërgon për ndihmë dy

Dy avionë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit të madh në Shqipëri.

Avionët që do kenë bazën e tyre në aeroportin e Korfuzit dhe ndodhen tashmë në ishullin grek nga ku u ngritën pak minuta më parë.

 

Po ndodh...