Zona e juglindjes “zgjohet” nën pushtetin e mjegullës

11 Dhjetor 2023, 09:00 / AKTUALITET ALFA PRESS

Zona e juglindjes “zgjohet” nën pushtetin e mjegullës

Zona e juglindjes së vendit është zgjuar nën pushtetin e mjegullës.

Më e dendur mjegulla paraqitet në aksin rrugor Maliq – Pogradec, e për shkak të saj, drejtuesit e mjeteve kanë ulur në shpejtësinë e automjeteve për të shmangur aksidentet.

Temperaturat më minimale do të jenë deri në 1 gradë sipas sinoptikanëve ndërkohë që mjegull ditën e sotme ka patur dhe akset e tjera rrugore në juglindje të vendit, por ne dendësi më të pakët.

 

Po ndodh...