Automjetet përplasen “kokë më kokë”, një i vdekur dhe pesë të plagosur në Greqi

10 Dhjetor 2023, 22:08 / BOTA ALFA PRESS

Automjetet përplasen “kokë më kokë”, një i

Një aksident tragjik ka ndodhur në Greqi, në rrugën nacionale Kilkis-Doiranas. Dy automjete janë përplasur ‘kokë më kokë’. Si pasojë e përplasjes së fortë, një person ka humbur jetën dhe pesë të tjerë janë plagosur.

Të lënduarit janë dërguar menjëherë në spital ku edhe po marrin trajtim mjekësor. Ndërkohë autoritetet greke po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit tragjik.

 

ide