Tërmeti i fortë "shkund" Greqinë, ja sa ballë ishte

13 Qershor 2024, 00:07 / BOTA ALFA PRESS

Tërmeti i fortë "shkund" Greqinë, ja sa ballë
Lëkundje të forta sizmike janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Rodo si dhe në zonën e Akaisë dhe Aitoloakarnanisë, Greqi.

Mediat greke kanë informuar se tërmeti kishte një magnitudë prej 4.9 ballë i shkallës rihter.

Në Akai ka qenë me magnitudë 3.8 ballë i shkallës rihter, katër kilometra në perëndim të Nafpaktos, pranë Antirrios.

Gjithashtu bëhet me dije se nuk ka dëme.

Po ndodh...