Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

18 Mars 2023, 08:26 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Dollari amerikan këmbehet me 106.9 lekë në blerje dhe 108 lekë në shitje.

Euro blihet me 114.2 lekë dhe shitet 114.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.5 lekë dhe shitet me 130.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.8 lekë, ndërsa në shitje me 115.8 lekë.

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128