Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

17 Maj 2023, 07:50 / EKONOMI ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Dollari amerikan këmbehet me 102.7 lekë në blerje dhe 103.7 lekë në shitje.

Euro blihet me 111.7 lekë dhe shitet 112.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.8 lekë dhe shitet me 128.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114 lekë, ndërsa në shitje me 115 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128