Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

18 Maj 2023, 07:58 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Dollari amerikan këmbehet me 103.7 lekë në blerje dhe 105.2 lekë në shitje.

Euro blihet me 112.5 lekë dhe shitet 114.0 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.6 lekë dhe shitet me 130.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 116.1 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128