Ekspozita në Athinë/ Rama shoqërohet nga bashkëshortja e tij Linda dhe djali Zaho

20 Mars 2023, 18:46 / JETË ALFA PRESS

Ekspozita në Athinë/ Rama shoqërohet nga bashkëshortja e tij

Kryeministri Edi Rama ka çelur në Athinë ekspozitën e tij të titulluar  “IMPROVISATIONS”.

Ai është shoqëruar nga gruaja e tij Linda dhe djali i vogël, Zaho.

Kujtojme se sipas informacioneve, janë 33 punime të krijuara që prej vitit 2015 dhe 15 punime të vitit 2023. Veç pikturave, në ekspozitë ka edhe disa punime qeramike.

Kryeministri Rama ka lajmëruar se do të jetë në Greqi për një vizitë dy ditore.

Me mbërritjen e tij në Athinë, veç ekspozitës, parashikohet që Rama të takohet me ministrin e jashtëm grek, Nikos Dendias.