Horoskopi ditor 18 maj 2023

18 Maj 2023, 07:30 / JETË ALFA PRESS

Horoskopi ditor 18 maj 2023

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Do të jetë një ditë e favorshme për ju me një ngarkesë emocionale vërtet të shkëlqyer. Edhe ata që kanë mbyllur së fundmi një histori do të kenë entuziazmin dhe vendosmërinë e nevojshme për t'u rikthyer menjëherë në lojë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të enjten, ata që kanë punuar për një plan, ide apo projekt mund të jenë më se të kënaqur. Ka disa çështje për t'u sqaruar me një ish, por me pak vullnet të mirë mund të arrini të bëni gjithçka. Përplasje të mundshme me Shigjetarin dhe Ujorin.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Do të ndiheni pak të trullosur, por edhe të intriguar nga ajo që do të ndodhë, veçanërisht në punë. Gjatë orëve në vijim mund të merrni një propozim interesant por Saturni disonant ju fton të tregoheni shumë të kujdesshëm dhe të pranoni vetëm atë që funksionon.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Ju jeni duke përjetuar një moment të rëndësishëm rikuperimi dhe rilindjeje, tani jeta mund të marrë vërtet një aspekt tjetër dhe ju do të jeni në gjendje të vendosni diçka shtesë në të! Ata që kanë pritur një telefonatë për një kohë të gjatë, më në fund do ta marrin atë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të enjten, shumë kush po fillon me një projekt të ri dhe është entuziast për këtë aventurë, megjithatë qetësi dhe durim do të duhet sepse rezultatet nuk do të vijnë menjëherë. Gabimi më i madh që mund të bëni gjatë orëve të ardhshme është të derdhni tensione në dashuri, veçanërisht nëse keni të bëni me Akrepin, Shigjetarin ose Ujorin.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Do të jeni duke u rikuperuar nga një periudhë kaosi dhe ndryshimesh, gjithçka që lind në këto ditë mund të çojë në veprim dhe të gjithë janë të ftuar të bëjnë projekte (punë ose studime) që mund të sjellin rezultate të mira në funksion të së ardhmes.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Prioritet duhet të jetë rikuperimi psikofizik, duhet të merrni frymë dhe të rifitoni energjinë. Jupiteri nuk është më kundër tij edhe nëse ka ende një rrugë të gjatë për të bërë për të gjetur një qetësi shpirtërore, më e keqja ka mbaruar përfundimisht.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të enjten shumë gjëra që duhet të bëni po ju stresojnë paksa shumë. Vazhdoni të ndjeni frikën se nuk mund t'ia dilni, por përpiquni t'i qaseni gjërat me frymën e duhur, pa u larguar i demoralizuar ose i dekurajuar sepse qëndrimi që do të bëni do të bëjë ndryshimin.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Ka pakënaqësi të fshehtë që ju kushtëzon dhe ju bën të shihni vështirësi në çdo gjë. Ju duket sikur gjithçka është e ndërlikuar dhe gjithmonë ka një pengesë. Ka një çështje ligjore ose një problem familjar për të zgjidhur, duhet të lëvizim deri në fund të pranverës.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Po përjetoni ditë të vështira, por edhe novatore, tashmë e dinit që maji do të ishte muaji i risive dhe do të shpërblente ata që kanë lëvizur mirë në të kaluarën dhe kanë marrë përsipër përgjegjësitë e tyre. Edhe dashuria është në shqyrtim, për shkak të Venusit të kundërt, por problemi është se nuk ka kohë për të qenë bashkë me partnerin.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të enjten, ju ndjeni një shtytje të madhe drejt së ardhmes dhe keni kuptuar që gjërat po përmirësohen! Shmangni arritjen e fundit të forcës suaj dhe mbani një sy në rëniet fizike. Ju po shkoni drejt një të ardhmeje interesante dhe dëshironi të ndryshoni menjëherë, të inovoni, të thithni një ajër të ndryshëm…

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Nuk përjashtohen konfliktet me eprorët apo problemet në rinovimin e një marrëveshjeje, dëshira për liri dhe rebelimi ndaj abuzimeve dhe trajtimit të padrejtë po rikthehet. Në dashuri, qielli premton të jetë interesant, dita më e mirë në këtë kuptim do të jetë e diela.