Horoskopi për ditën e sotme, 15 prill 2024

15 Prill 2024, 07:11 / JETË ALFA PRESS

Horoskopi për ditën e sotme, 15 prill 2024

Dashi
Është mirë të flisni. Diskutimet do të kenë rezultate dhe kjo do të çojë në arritjen e një qëllimi të përbashkët nga një grup. Organizatorët e një eventi të madh shoqëror do të bëjnë një gjest surprizë që do të duartrokitet nga shumë njerëz. Në dashuri bëni kujdes, tek paratë mos kurseni për të bërë dhurata!

Demi
Ajo që keni bërë, çfarë po bëni dhe çfarë do të bëni më shumë po ndihmon për të nxjerrë në pah një kauzë të veçantë. Mbështetja, donacionet dhe ndihma praktike mund të ndryshojnë jetën e njerëzve dhe ju dëshironi të ndjeni se po bëni çmos për të mbështetur një përpjekje vullnetare. Dashuria është në kulmin e shkëlqimit, paratë presin iniciativat tuaja.

Binjakët
Nuk jeni ndalur kurrë kohët e fundit dhe fakti që ndiheni gjithmonë të lodhur e dëshmon këtë. Është koha për të marrë frymë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të lënë të dashurit tuaj t’ju përkëdhelin. Mos provoni të shkoni në grindje të vogla! Dashuria është e vakët, ndërsa financat po ju buzëqeshin.

Gaforrja
Një situatë që disa do ta përshkruajnë si kaotike dhe konfuze do të marrë një zgjidhje. Pasi ta bëni këtë, do të arrini t’i riktheheni rutinës suaj të zakonshme. Megjithëse grumbullimi i punëve do t`ju bëjë të ndiheni të ngarkuar. Mos harroni se vështirësitë janë për ju. Dashuria është gjithmonë krah jush. Paratë shkojnë e vijnë.

Luani
Po qëndroni në krye të gjithçkaje. Do i përballoni mirë përgjegjësitë dhe po e trajtoni punën në mënyrë efikase dhe produktive. Njerëzit do t’ju lavdërojnë për përpjekjet tuaja dhe megjithatë e gjithë kjo punë e vështirë ka filluar t’ju bëjë të ndiheni të lodhur dhe të shqetësuar. Mos hezitoni sot të shprehni ndjenjat, dikush po pret sinjale nga ju. Për paratë duhet të merrnit masa më herët.

Virgjëresha
Shqetësimet për një çështje ligjore, biznesi apo financiare po ju mbajnë zgjuar natën. Ju nuk do të pushoni derisa të gjeni përgjigjet që ju nevojiten. Mos hezitoni t’u bëni më shumë pyetje atyre që dinë. Do të jetë e nevojshme të vini në kontakt me një të afërm edhe pse nuk do t’i pëlqejë veçanërisht ato që keni për të thënë. Dashuria sot paraqitet me kontraste të forta. Financat janë të stabilizuara.

Peshorja
Një rival do ta bëjë të qartë se është i mërzitur sepse po i përfitoni ju mundësitë më të mira. Keni punuar shumë për të krijuar një reputacion të mirë për veten tuaj. Ka pak njerëz rreth jush që mund të mësojnë shumë duke ju parë. Mos i thoni “Jo!” dashurisë sot. Kursimet do ju nxjerrin nga problemet.

Akrepi
Mund ta pranoni se jeni tepër të ndjeshëm. Mungesa e gjumit mund të jetë arsyeja për këtë. Dikush me të cilin punoni ose jetoni do të sillet çuditshëm. Nuk mund të mos jeni kurioz se pse po sillen kaq çuditshëm. Do të ishte më mirë të mos hetoni. Luajini të gjithë gurët të fitoni atë që j’ua do zemra. Financat janë pozitive.

Shigjetari
Një partner apo dikush në familje duket se po kalon një fazë fatlume. Nuk mund të jesh më i lumtur për ta. Ju i keni parë ata të luftojnë në të kaluarën dhe tani jeni dëshmitarë se sa të suksesshëm mund të jenë. Dashuria është krijuar për ju, shijojeni! Paratë janë pak kryeneçe sot.

Bricjapi
E keni menduar shumë, kështu që nuk është diçka që po e bëni në mënyrë impulsive, por jeni gati të largoheni nga një marrëdhënie ose situatë që ju ka tensionuar dhe lodhur. Jeni munduar shumë për të gjetur pika dakordësie, por nuk ia vlen më. Me dashurinë mos bëni lojëra. Financat po rriten kënaqshëm.

Ujori
Mungesa e vetëbesimit do t`ju shoqërojë. Do të jeni të mërzitur me veten dhe do të keni dyshim në aftësinë tuaj për të përballuar një detyrë që nuk e keni kryer kurrë më parë. Nëse nuk jeni të sigurt për ndonjë gjë, kërkoni ndihmë, këshilla ose udhëzime. Ju jeni Kupidi i vërtetë. Dorëzojuni dashurisë. Paratë kanë qenë gjithmonë aty, thjesht jeni dembelosur.

Peshqit
Ka shumë gjasa që një udhëtim jashtë, edhe nëse nuk është planifikuar, të sjellë më shumë kënaqësi sesa pritej. Për këtë arsye, mos refuzoni asnjë mundësi për të qenë në lëvizje. Lajmet e mira për një projekt komunitar do të jenë shkak për një festë të vogël. Me dashurinë nuk i keni mirë punët. Paratë po ecin me hapa të ngadaltë.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128