Parashikimi i motit për ditën e diel, 18 shtator 2022

18 Shtator 2022, 08:06 / JETË ALFA PRESS

Parashikimi i motit për ditën e diel, 18 shtator 2022

Ditën e diel vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira në pjesën e parë të ditës e prej mesdite mot kryeisht i kthjellët. Gjatë orëve të natës deri në mëngjes reshje shiu me intensitet të ulët. Priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet e Republikës së Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 25°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verior Veriperëndimore duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

 

Po ndodh...