E mbajti të lidhur me zinxhirë për 5 ditë, gruaja arrin të sinjalizojë policinë, u zbulua se…

2 Tetor 2022, 22:19 / KOSOVA ALFA PRESS

E mbajti të lidhur me zinxhirë për 5 ditë, gruaja arrin

Një 38-vjeçare greke ka denoncuar partnerin e saj se e ka mbajtur të lidhur me zinxhirë për 5 ditë në një banesë në Nea Joni, duke e dhunuar dhe kërcënuar me armë.

Pas ekspertizës mjeko-ligjore që i është kryer mbrëmjen e djeshme, dyshohet se nuk ka konstatim abuzimi, megjithatë pritet përfundimi nga i cili do të dalë një pamje më e qartë.

Ndërkohë, 58-vjeçari, i cili mohon akuzat e përdhunimit dhe dhunës në familje, ndodhet në mjekësi për të kërkuar falje. Pas marrjes në pyetje pritet të konstatohet nëse provat në duart e prokurorit dhe hetuesit do të çojnë në paraburgim apo jo.

Rasti u zbulua pasi një telefonate nga fqinjët që kanë dëgjuar zëra,  dhe pasi policia ka shkuar në shtëpi, 58-vjeçari ka thënë ‘se cdo gjë është në kontroll”.

Megjithatë, policia pa një grua brenda në shtëpi e cila po ubënte shenja. Efektivët kanë hyrë brenda dhe gruaja ka raportuar se partneri i saj po e dhunonte nën kërcënimin e armës. Pas kontrollit në shtëpi, ndër të tjera, u gjet një armë gjahu, për të cilën 58-vjeçari kishte leje.

58-vjeçari u arrestua me akuzën e dhunës në familje, sulmit seksual dhe mbajtjes së armëve të zjarrit, akuza të cilat i mohon.