Filloi pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiç në Ohër

18 Mars 2023, 19:02 / KOSOVA ALFA PRESS

Filloi pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiç në Ohër

Filloi pjesa e dytë e takimit në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksander Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, shefin e Politikës së Jashme së BE-së, Josep Borell dhe emisarin për dialogun Miroslav Lajçak.

Pjesa e dytë e takimit filloi pas një pauze për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Në agjendë të takimeve është diskutimi për zbatimin e marrëveshjes së dakorduar në parim në takimin e 27 shkurtit në Bruksel.

 

Po ndodh...