Gjithmonë në vijën e parë të frontit, ushtarët ukrainas vendosen pranë Bakhmut

24 Janar 2023, 20:40 / KOSOVA & BOTA ALFA PRESS

Gjithmonë në vijën e parë të frontit, ushtarët

Ushtarët ukrainas qëndrojnë gjithmonë në vijën e parë të frontit edhe pas më shumë se 11 muajsh luftë.

Tashmë ata janë vendosur në Bakhmut, aty ku qëndrojnë në pozicionet gati për të qëlluar armikun. Luftimet tani janë të përqendruara në qytetin e Bakhmut, ku mercenarët rusë të Wagner dhe forcat ukrainase janë mbyllur në betejë.

Dikur shtëpia e më shumë se 70,000 civilëve, qyteti lindor tani ka më pak se 12,000 banorë në rajon.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128