"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të Kosovës", përplaset keq analisti i njohur me Kreshnik Spahiun

30 Maj 2023, 22:47 / KOSOVA & BOTA ALFA PRESS

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të

Analisti Ilir Kulla është përplasur me juristin Kreshnik Spahiu, pasi ky i fundit i cilësoi aktivistët si ‘trushpëlarë’.

Kulla i ftuar në emisionin “Now” me Erla Mëhillin, i është drejtuar Spahiut që të kërkoj falje publike ndërsa ky i fundit tha se me tensionet e krijuara në Veri, Kurti po i bën nder presidenti serb Aleksandër Vuçiç.

Pjesë nga biseda:

Kulla: I the trushpëlarë Vetëvendosjes dhe i the agjent i Vuçiç. Lëre atë muhabet tani, kërko falje publike.

Spahiu: Ky është shërbimi më i madh që i ka bërë Vuçiç, e shpëtoi nga dorëheqja. Në vend që ta merrte përgjegjësinë Vuçiç për dialoigun dhe marrëveshjen e Ohrit, doli Kurti e nxori policinë.

 

Po ndodh...