Bardhi: Nëse ka hyrë për të fituar, Këlliçi duhet të jetë kandidat i PD dhe jo i Ilir Metës

16 Mars 2023, 23:41 / POLITIKË ALFA PRESS

Bardhi: Nëse ka hyrë për të fituar, Këlliçi

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion” ku foli mbi situatën aktuale në selinë blu. Bardhi u shpreh se kandidatët demokratë në mënyrë që të fitojnë kanë nevojë për të gjitha votat e demokratëve. Ai shtoi se Belind Këlliçi, i cili është kandidati i grupimit të Berishës në zgjedhjet e 14 Majit në Tiranë, në mënyrë që të fitojë do duhet të jetë kandidat i demokratëve dhe jo i Partisë së Lirisë. Bardhi theksoi më tej se Këlliçi duhet të investohet më shumë për t’i bërë bashkë të gjithë demokratët në një kandidaturë të unifikuar.

Gazment Bardhi: Unë mendoj që kandidati, meqë po marrim Belindin, të cilin e kam koleg dhe i kërkoj ndjesë që po i përdor emrin, por po e përdor si shembull pozitivisht. Belindi për të fituar ka nevojë për votat e Sali Berishës, për votat e Enkelejd Alibeajt. Për votat e Ilir Metës. Pra ka nevojë për votën e çdo opozitari. Ne po themi ekzaktësisht këtë. Në qoftë se Belindi del dhe thotë, jo unë nuk kam nevojë për votat e demokratëve që nuk mendojnë njëlloj si Sali Berisha, por kam nevojë për votat e vetëm…

Blendi Fevziu: Jo, jo, ka nevojë për çdo votë, patjetër.

Gazment Bardhi: Atëherë nëse ka nevojë për çdo votë do duhet të investohet nëse ka hyrë për të fituar, pikë së pari që të jetë kandidat i demokratëve, jo kandidat i Partisë së Lirisë dhe së dyti do duhet të investohet për t’i bërë bashkë të gjithë demokratët në një kandidaturë të unifikuar.