Gazetarja Basha: Dumani trondit ‘çunat e Dubait’ dhe Ahmetajn, takimi pati disa mesazhe

8 Korrik 2024, 22:14 / POLITIKË ALFA PRESS

Gazetarja Basha: Dumani trondit ‘çunat e Dubait’ dhe

Gazetarja Anila Basha tha se në takimin e kreut të SPAK me gazetarët, pati disa mesazhe.

Në ‘Top Story’, Basha tha se e para ishte për ekstradimin e atyre që fshihen në Dubai, dhe për ekstradimin e Ahmetajt.

Kishte disa mesazhe te fjala e Dumanit. Mua më bëri përshtypje pjesa e çunave të Dubait dhe kërkesave që andej. E dyta çështja e Ahmetajt që tha po presim të jetë subjekt këtu. Nuk mu duk pa lajm por po flet me një gjuhë të…e di shumë mirë që opinioni i ka sytë atje”-tha gazetarja Basha.