Gerti Shehu para hetuesve: Goditjen e Berishës e kisha planifikuar që në 97, ....zbardhet deklarata

8 Dhjetor 2022, 14:48 / POLITIKË ALFA PRESS

Gerti Shehu para hetuesve: Goditjen e Berishës e kisha planifikuar që

Agresori 31-vjeçar që goditi me grusht Ish Kryeministrin Sali Berisha, ka thënë para hetuesve se ai e kishte planifikuar këtë që nga viti 1997.

Por megjithatë deklarata e tij janë kontradiktore. Kjo pasi në ’97 Gert Shehu ka qenë vetëm 6 vjeç.

Aktualisht Gerti Shehu ndodhet në spitalin e Traumës ku po mjekohet pas goditjeve që mori nga mbështetësit e Berishës pasi ai kreun aktin e dhunshëm. 

Shehu akuzohet për goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje. Deri më tani ai nuk ka pranuar të flasë për arsyet që shtynë drejt këtij veprimi.

Pritet që Gerti Shehu t’i nënshtrohet një ekspertize mjekësore për shkak se familjaret e tij pretendojnë se ai vuan nga probleme te shëndetit mendor.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128