Ish-kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako u pyet në SPAK për një objekt pa leje

17 Mars 2023, 11:13 / POLITIKË ALFA PRESS

Ish-kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako u pyet në SPAK për

Ish-kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako merret në pyetje në SPAK.

Sipas “BalkanWeb” Dako është pyetur dje për 3 orë nga hetuesit në lidhje me një objekt pa leje.

Brenda dy ditësh dy kryebashkiakë të dhe një ish-kryetar bashkie socialist janë paraqitur në SPAK.
Lefter Alla, kryetari i bashkisë Bulqizë u arrestua dje nga SPAK për abuzim me tendera. Sot Artur Bushi i Krujës u thirr nga SPAK për disa çështje të hapura.

Ndërsa Dako i shtohet listës së zyrtarëve apo ish-zyrtarëve që thirren nga SPAK. Të tre emrat janë të përfolur për akuza të shumta dhe objekt i akuzave nga opozita shqiptare.

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128