Këshilltarja e PD në Bashkinë e Tiranës, Papa: Arrestimet dhe Hetimet e SPAK, konfirmuan korrupsionin galopant që kisha paralajmëruar

3 Prill 2024, 13:52 / POLITIKË ALFA PRESS

Këshilltarja e PD në Bashkinë e Tiranës, Papa: Arrestimet

Këshilltarja e Partisë Demokratike zyrtare në Bashkinë e Tiranës Enriketa Papa me anë të një reagimi në rrjetet sociale është shprehur se arrestimet dhe hetimet e SPAK kanë konfirmuar korrupsionin galopant që ajo kishte paralajmëruar në nëntor të vitit të kaluar.

Ajo uron që shpejt t’i vijë radha të gjithëve që të dalin para drejtësisë , për përfshirje në megaafera korruptive dhe mashtrime.

Postimi i plotë:

Me 15 Nentor 2023, para mbledhjes se Keshillit bashkiak, kam kerkuar ne komisione e keshillit, por dhe ne seancen e mbledhjes se Keshillit, se ku kane shkuar parate e taksapaguesve shqiptare?

Ne mbledhjen e nentorit dhe ne ate te shkurtit, i kam paralajmeruar dhe ju kam kerkuar keshilltareve te mazhorances, qe te mos vijonin arrogancen, duke ngritur kartonat, teksa SPAK po hetonte shperdorimin e parave te qytetareve e TIranes nepermjet skemave te korrupsionit te funksionareve te Bashkise Tirane, nga kreu i bashkise, deri tek specialistet e drejtorive.

Shume ceshtje te aferave korruptive jane ne SPAK dhe po hetohen, sic edhe ECO Tirana, me monopolin e shtrirjes se saj per 25 vjet ne te gjithe territorin e Bashkise Tirane, fale insistimit arrogant te kartonave dhe duartrokitjeve te keshilltareve socialiste.

Arrestimet dhe Hetimet e SPAK, konfimuan faktin e korrupsionit galopant. Uroj shpejt, t'u vije rradha te dalin para drejtesise, nga i pari i bashkise, deri tek me i fundit, per nga perfshirja ne keto megaafera korruptive dhe mashtrime.