Mandati i Olta Xhaçkës/ Nikolla zbulon datën kur do shqyrtohet

3 Prill 2024, 11:25 / POLITIKË ALFA PRESS

Mandati i Olta Xhaçkës/ Nikolla zbulon datën kur do shqyrtohet

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla deklaroi se të hënën do të mblidhet Këshilli i Mandateve, ku do të diskutohet mandati i Olta Xhakçës.

Bardhi: Në shkelje të Kushtetutës ju si kryeparlamentare dhe si mazhorancë po refuzoni të zbatoni vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Keni nxjerr justifikime absurde nga janari i vitit 2023 e deri më sot. Kjo praktik e Gjykatës Kushtetuese, është praktik e njohur por ju bëni sikur nuk e kuptoni dhe e zvarrisni.

Nikolla: Te henen do te mbledhim keshillin e mandateve për ketë çështje për te vijuar proceduren.

Bardhi: Procedura thote se ceshtje do duhet te vij ne kuvend. Por ju kerkoni ta zvarrisni.

 

Po ndodh...