Rama dhe Berisha bëhen bashkë kundër Bashës, sinkronizojnë mediet!

14 Shtator 2023, 16:43 / POLITIKË ALFA PRESS

Rama dhe Berisha bëhen bashkë kundër Bashës,

Anëtari i Këshilli Kombëtar të PD, Namir Lapardhaja përmes një postimi ka nxjerrë konkluzionet se mediat janë të sinkronizuar së bashku ndaj Bashës, duke qënë në shërbim të Ramës dhe Berishës. 

Reagimi

Rama dhe Berisha bashkë kundër Bashës

Edhe televizioni i Ramës akuzon Bashën se ka votuar Ramën, edhe televizioni i Berishës akuzon Bashën se ka bashkuar votat me Ramën.
Ose gënjen Rama, nëse do besonim Salinë për pronarët e rinj dhe ata që bëjnë lajmet tek Abc News-i; ose gënjen Saliu, nëse do t'i përmbahemi asaj që dihet se kush janë pronarët e vërtetë të syri.tv.

Ose gënjejnë të dy, sepse janë në marrëveshje me njëri-tjetrin.

Ky shembull është një ndër rastet e qarta për të kuptuar se kujt i intereson për të mbajtur këtë narrativë kundër armikut në dispozicion, Lulzim Basha, dhe se kush janë bashkëpunëtorët e vërtetë në këtë histori.

Rama dhe Berisha bëhen bashkë kundër Bashës,

Rama dhe Berisha bëhen bashkë kundër Bashës,

 

 

 

 

Po ndodh...