Fero merr një tjetër vendim drastik që lidhet me fenë islame

12 Shtator 2023, 11:47 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Fero merr një tjetër vendim drastik që lidhet me fenë islame
Kohët e fundit, Fero ka qenë pa diskutim një ndër personzhet më të komentuar në shtypin rozë për shumë arsye.

Fillimisht ajo që troniditi publikun, ishte arrestimi i Feros, i cili ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes së tij, modeles së njohur, Arbenita Ismajli.

E gjithë ndodhi në banesën e çiftit në Gjilan, ku pas një konflikti verbal mes tyre, Fero dyshohet të ketë kaluar në dhunë fizike duke e goditur me grusht modelen si edhe ia ka thyer telefonin.

Pas arrestimit, një tjetër vendim i Feronit Shabani është edhe prakitikimii fesë islame, për të cilën vendosi të heqë dorë edhe nga muzika. Fero është shprehur se ka vendosur të heqë dorë përfundimisht nga muzika për shkak se feja islame e ndalon dhe se kërkon falje për tekstet e shkruara dhe këngët e tij, ku dhe dëshiron që ato të fshihen dhe askush të mos i dëgjojë. Fero u shpreh se do të jetë i përkushtuar tek feja islame dhe familja e tij.

Ndërkohë së fundmi përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale, Fero ka vendosur të ndërrojë emrin e tij, që do të thotë nga ky moment nuk do të quhet më Fero por Khattab.

Fero merr një tjetër vendim drastik që lidhet me fenë islame

“Khattab eshte emri im i ri”, ka shkruar ai në “Instastory”, në profilin e tij të Instagramit.

Po ndodh...