Kush është turku misterioz me flokë dhe mustaqe të viteve '70 që u bë viral në 'Tik Tok'?

11 Dhjetor 2023, 14:40 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Kush është turku misterioz me flokë dhe mustaqe të viteve
Një biznesmen turk është bërë viral në TikTok. Pamja e tij të çuditshme u kujton shumë njerëzve personazhin e Tony Sphinos dhe personazheve të tjerë të famshëm, kryesisht të viteve '70.

41-vjeçari Murat Erdem prej disa muajsh “shfaqet” në video virale, por së fundmi ka fituar fansa të rinj falë klipeve të shumta që e “vendosin” në skenarë të ndryshëm flirtimi ne sfond.

Në shumicën e videove, figura misterioze shihet duke iu afruar ngadalë kamerës, duke mbyllur syrin.

Disa TikTokers "imagjinojnë" Erdemin në rolin e një zemërthyesi, duke përdorur pamjen e tij jokonvencionale për të përshkruar me një imazh mungesën e opsioneve në jetën e tyre personale. 

Por kush është njeriu që kohët e fundit shfaqet gjithnjë e më shpesh në fyp të shumë përdoruesve në TikTok?

Sipas faqes marasmanset.com, 41-vjeçari zotëron një dyqan erëzash dhe arrash në një shesh të madh në qytetin Kahramanmaras, i cili shfaqet në sfondin e shumë prej videove më të njohura që ai ka ngarkuar në TikTok.

Ai tregon se dashuria që i tregojnë njerëzit e bën të lumtur dhe se në dyqanin e tij mirëpret me kënaqësi klientët që duan ta shohin nga afër dhe t'i bëjnë foto.

Po ndodh...