Eurogol i Yamal, 16-vjeçari ndëshkon Francën dhe rikthen barspeshën

9 Korrik 2024, 21:26 / SPORT ALFA PRESS

Eurogol i Yamal, 16-vjeçari ndëshkon Francën dhe rikthen
Spanja ka reaguar duke rikthyer baraspeshën në 1-1 ndaj Francës.

Golit të Kolo Muani në minutën e 9-të i është kundërpërgjigjur talenti Lamine Yamal në minutën e 21-të.

Një goditje perfekte e talentit 16-vjeçar nga jashtë zone përplaset fillimisht me shtyllën për të përfunduar mrekullisht në portën e Maignan.

 

Po ndodh...