Foto/ Gjakoset në fushë Cristiano Ronaldo, portieri çek i lëndon hundën

25 Shtator 2022, 13:45 / SPORT ALFA PRESS

Foto/ Gjakoset në fushë Cristiano Ronaldo, portieri çek i

Dëmtohet rëndë në fushë  futbollisti Cristiano Ronaldo, incidenti ndodhi gjatë ndeshjes së Ligës së Kombeve mes Portugalisë dhe Çekisë.

Në minutën e 12-të të ndeshjes të Portugalisë kundër Republikës Çeke, ai kërceu për të goditur topin, por u përplas me duart e zgjatura të portierit vendas vetëm pak sekonda më pas fytyra e tij u mbulua nga gjaku.

Tomas Vaclik nuk kishte asnjë qëllim keqdashës, por ish-portieri i Sevillas i dha Ronaldos një goditje që i shkaktoi hundë të përgjakur dhe që kërkonte trajtim menjëherë në fushë.

Sulmuesi i talentuar nuk u detyrua të largohej nga fusha, por kontrollet pas ndeshjes do të mund të konfirmojnë nëse është bërë ndonjë dëmtim serioz. Nëse zbulohet se ai në fakt ka thyer hundën, kjo mund ta vërë në dyshim pjesëmarrjen e Ronaldos për ndeshjen e madhe kundër Spanjës të martën.

Foto/ Gjakoset në fushë Cristiano Ronaldo, portieri çek i

Foto/ Gjakoset në fushë Cristiano Ronaldo, portieri çek i

Foto/ Gjakoset në fushë Cristiano Ronaldo, portieri çek i

 

ide