Goditje potente e Nedim Bajramit, portieri kundërshtar shmang golin e sigurt

20 Nëntor 2023, 21:34 / SPORT ALFA PRESS

Goditje potente e Nedim Bajramit, portieri kundërshtar shmang golin e

Në “Air Albania” po luhet pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe.

Pas një starti të vakët nga Kombëtarja jonë me skuadrat që duket se studiojnë njëra tjetrën, kuqezinjtë kanë krijuar rastin e parë të rrezikshëm.

Në minutën e 36-të,  Bajramit i mohohet goli nga portieri i Ishujve Faroe. Talenti 24-vjeçar godet fuqishëm nga jashtë zonës por Mattias Lamhauge bën një pritje fantastike.