Gol dhe asist, 23-vjeçari shqiptar shkëlqen në Danimarkë

21 Maj 2023, 17:42 / SPORT ALFA PRESS

Gol dhe asist, 23-vjeçari shqiptar shkëlqen në Danimarkë

Gol dhe asist për Arbnor Muçollin në Danimarkë. 23-vjeçari, i cili debutoi me kombëtaren e Shqipërisë qershorin e vitit të kaluar, po zhvillon një sezon fantastik me Vejle.

Skuadra ka siguruar prej javësh rikthimin në elitën e futbollit danez, ndërkohë që po fiton 3-1 në shtëpi përballë Naestved.

Muçolli dhuroi asistin që zhbllokoi sfidën në minutën e 15’, teksa në minutën e 56’ festoi pasi dërgoi topin në rrjetë.

Duke realizuar golin e tretë për skuadrën e tij dhe të shtatin sezonal. Lojtari shqiptar numëron edhe katër asiste.

Sulmuesi i majtë ndodhet në formë shumë të mirë dhe shpreson të marrë një ftesë nga Sylvinho për duelet e Shqipërisë në eliminatoret e Euro 2024.

Kuqezinjtë presin Moldavinë në “Air Albania” më 17 qershor. Tri ditë më vonë luhet takimi i radhës në grupin E, në transfertë ndaj Ishujve Faroe.