Guardiola në “sulm”, kontakton argjentinasin për ta transferuar te City

16 Mars 2023, 18:41 / SPORT ALFA PRESS

Guardiola në “sulm”, kontakton argjentinasin për ta

Një nga zbulimet e Argjentinës kampione të botës në Katar ishte edhe Alexis Mac Allister.
Mesfushori që aktivizohet me Brighton në Premier League ia doli ndeshje pas ndeshje të fitonte besimin e trajnerit Lionel Scaloni duke rezultuar si një nga titullarët kryesorë të kombëtares albiceleste.

Si rrjedhojë shumë klube nisën interesimet e para për Mac Allister mirëpo hapat konkretë i ka marrë Pep Guardiola. Sipas Tyc Sports, tekniku i Manchester City kontaktoi me mesfushorin për t’i ofruar një kontratë me The Citizens.

Gjithsesi, nga ana tjetër klubi i Brighton po reziston duke njohur edhe faktin se për lojtarin ka shumë interes. Disa nga klubet që pretendojnë shërbimet e Mac Allister janë Manchester United, Chelsea, Liverpool dhe Arsenal.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128