Kushton mbi 100 mln € dhe dëshiron transferimin te Real Madrid

20 Mars 2023, 17:38 / SPORT ALFA PRESS

Josko Gvardiol ishte një nga mbrojtësit më të mirë në Botërorin Katar 2022. 21-vjeçari ishte një nga surprizat e Kroacisë, që e mbylli Kupën e Botës me medalje të bronztë.

Gvardiol po luan sezonin e dytë me Leipzigun në Bundesligë, që me shumë mundësi do të jetë edhe i fundit për të. Shumë klube të mëdha europiane po e ndjekin prej kohësh.

Në Gjermani theksojnë se dëshira e lojtarit nga Zagrebi është të transferohet te Real Madrid. Por problem mbetet fakti nëse “Los Blancos” janë gati të investojnë më shumë se 100 milionë euro për një qendërmbrojtës.

Gvardiol ka oferta edhe nga klube të Premier League, që janë gati të plotësojnë dëshirat e tij dhe të drejtuesve të Leipzigut.ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128