Publikohen statistikat e sezonit për Uzunin, Laçin dhe Ramadanin

30 Maj 2023, 21:48 / SPORT ALFA PRESS

Publikohen statistikat e sezonit për Uzunin, Laçin dhe Ramadanin

Emisioni Analizë Kuq e Zi, publikoi statistikat e sezonit për tre prej legjionarëve më të dalluar të këtij sezoni, Myrto Uzuni, Qazim Laçi dhe Ylber Ramadani. Dy të parët e përfunduan sezonin si kampionë, teksa beratasi triumfoi në LaLiga 2 me Granadën. Sulmuesi ishte lojtari më i dalluar i skuadrës me 23 gola të shënuar duke u shpallur edhe golashënuesi i kampionatit.

Publikohen statistikat e sezonit për Uzunin, Laçin dhe Ramadanin

Nga ana tjetër, kampion u shpall me Spartën e Pragës edhe Qazim Laçi. Mesfushori që u transferua në janar në kampionatin çek arriti rë festoj me trofe ndërsa u shndërrua ndeshje pas ndeshje në një lojtar të rëndësishëm për Spartën e Pragës.

Publikohen statistikat e sezonit për Uzunin, Laçin dhe Ramadanin

Sakaq, Ylber Ramadani pjesë e Aberdeen në Skoci ishte një nga legjionarët më të aktivizuar në këtë sezon. Mesfushori rezultoi një “busull” në mesfushë për skocezët që e mbyllën kampionatin në vendin e tretë dhe do të marrin pjesë në kualifikueset e Conference League.

Publikohen statistikat e sezonit për Uzunin, Laçin dhe Ramadanin

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128