Ramadani: Shqipëria do të përballet me Italinë vetëm për fitore

2 Prill 2024, 21:08 / SPORT ALFA PRESS

Ramadani: Shqipëria do të përballet me Italinë vetëm
Pavarësisht së nuk mori maksimumin në fushë ndaj Frosinones, tek Leçe u dallua Ylber Ramadani që bëri një paraqitje pozitive dhe në fund u veçua si një ndër më të mirët në fushë.

Në një intervistë për DAZN, mesfushori shqiptar foli dhe për ndeshjen me Italinë në Europianin e 2024.

Sipas tij kuqezinjtë nuk kanë çfarë të humbin dhe do të luajnë vetëm për fitore.

Do të jetë një ndeshje e bukur për mua, luaj në Itali dhe Italia është një ekip i fortë, por Shqipëria do të hyjë në fushë vetëm për të fituar”, përfundoi Ylber Ramadani.