Vllaznia e plotë ndaj Tiranës, Qatip Osmani ka luksin që i mungon Erbim Fagut

29 Shkurt 2024, 22:49 / SPORT ALFA PRESS

Vllaznia e plotë ndaj Tiranës, Qatip Osmani ka luksin që i mungon
Vllaznia pret Tiranën, të shtunën ora 17:00. Ndeshja që do luhet në “Loro Boriçi” është e vlefshme për javën e 26-të të Superiores.

Vllaznia vjen në këtë ndeshje me mirë se Tirana, që numëron 8 pikë më pak në renditje.

Luksi më i madh për Qatip Osmanin është se ndryshe nga Tirana, kuqeblutë e kanë kontigjentin e plotë.

Shkodranët nuk morën asnjë karton ndaj Dinamos dhe për këtë ndeshja mund të përgatitet me qetësi. Erbim Fagu ndërkohë ka rikthime në skuadër, por dëmtimet e privojnë nga lojtarë si Ermal Meta.

Gjithsesi kjo ndeshje mbetet klasikja e futbollit shqiptar. Atmosfera motivon këdo në fushë dhe surprizat nuk përjashtohen.

Në dy ndeshjet e para të këtij sezoni, të dyja kanë fituar 0-1 nga një ndeshje.

 

Po ndodh...