Anëtari i grupit Bajri, mik i Ervis Martinaj/ Kush është Denis Brajoviq i arrestuar në Dubai?!

27 Shkurt 2024, 11:25 / AKTUALITET ALFA PRESS

Anëtari i grupit Bajri, mik i Ervis Martinaj/ Kush është Denis

Denis Brajoviq, i kërkuar në Shqipëri për vrasje, është arrestuar në Emiratet e Bashkuara.

Pas informacioneve se Brajoviq fshihej në Emiratet e Bashkuara Arabe, në bashkëpunim me partnerët, nëpërmjet koordinimit të zyrave të Interpolit, ka mundësuar finalizimin në Emiratet e Bashkuara, të operacionit policor të koduar “Rishtas”, është bërë arrestimi i 36-vjeçarit, njofton policia.

Ndërkohë, kanë nisur procedurat për ekstradimin e tij.

Brajoviq akuzohet se ka ekzekutuar Gjin Ndojin, në 9 gusht të vitit 2020.

Ai u zbulua në përgjimet e “Metamorfozës”, ku pas vrasjes, Brajoviq komunikoi me me Ervis Martinajn dhe Behar Bajrin.

Në bisedën me Bajrin, ai tregoi se iu bllokua arma, pasi donte “t’ia grinte kokën”, pasi para vrasjes Gjin Ndoji i kishte thënë diçka.

Ndërsa Martinaj, në bisedën e bërë në aplikacionin ‘Sky ECC’, e pyeti atentatorin nëse ngjarja është transmetuar në televizion.

I akuzuar dhe nga Sali Berisha që së bashku me një pjesë tjetër të grupit Bajri kontrolluan zgjedhjet e 14 Majit në Shkodër.

 

Po ndodh...