Panik në Lezhë/ Banesa përfshihet nga flakët, policia dhe zjarrfikësit në vendin e ngjarjes

19 Shtator 2023, 20:37 / AKTUALITET ALFA PRESS

Panik në Lezhë/ Banesa përfshihet nga flakët, policia dhe

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Mylte të Lezhës. Flakët kanë djegur katin e dytë të banesës e cila ka qenë në ndërtim. Familjarët nuk ndodheshin në shtëpi, në momentin kur ka rënë zjarri.

Dyshohet se shkak për zjarrin është bërë një bombol gazi që po përdorej për punimet e banesës.

Policia dhe zjarrfikësja ndodhen në vendin e ngjarjes ku të paktën për momentin zjarri është neutralizuar. Ndërkohë 3 zjarrfikëse janë në gatishmëri për çdo lloj situate.

 

Po ndodh...