Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

8 Shkurt 2024, 07:27 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 96.4 lekë dhe do shitet me 97.3 lekë.

Ndërsa monedha evropiane euro do te blihet me 103.8 lekë dhe do të shitet me 104.4 lekë.Franga zvicerane do blihet me 110.1 lekë dhe do shitet me 111 lekë, ndërkohë paundi britanik do blihet me 121.2 lekë dhe do shitet me 122 lekë.

 

Po ndodh...